Informacja dotycząca pola namiotowego

Dla młodzieży przybywającej na Forum na dwa dni na Placu Papieskim zostanie zorganizowane pole namiotowe. Będą na nim przyjmowane tylko grupy zorganizowane pochodzące z konkretnych parafii lub wspólnot. Uczestnicy przywożą własne namioty, które zostaną rozbite w miejscu wskazanym przez organizatorów. Prosimy o ścisłe dostosowanie się do wskazań odpowiednich służb.

Przyjazd na pole namiotowe zaplanowany jest na piątek - 13 czerwca 2008 r. w godzinach: od 9.00 do 12.00. Wyjazd z pola namiotowego najpóźniej w niedzielę - 15 czerwca 2008 r. do godz. 12.00. Każdy uczestnik otrzyma specjalny identyfikator upoważniający do wstępu na teren pola namiotowego i do specjalnego sektora podczas koncertów.
Na polu namiotowym będą dostępne toalety i bieżąca woda. Dla mieszkańców pola namiotowego będą wydawane: gorąca woda, herbata i raz dziennie gorąca zupa z kuchni polowej. Będzie również możliwość zakupienia pieczywa oraz napojów chłodzących. Każdy uczestnik musi mieć ze sobą niezbędnik /menażka, sztućce, kubek/.
Na każde 10 - 15 osób zgłoszonych do udziału w Forum powinien być jeden opiekun. Opiekunowie śpią również na polu namiotowym. Prosimy również o wyznaczenie na każde 15 osób uczestników - jednego porządkowego, który dołączy do pozostałych porządkowych.
Na polu namiotowym obowiązuje cisza nocna. Ponieważ "miasteczko namiotowe" jest w centrum osiedla należy szczególną uwagę zwrócić na ład i porządek oraz bezpieczeństwo.

Prośba dodatkowa:
Każda grupa przyjeżdżająca na pole namiotowe jest proszona o przywiezienie transparentu /białe płótno o wymiarach 500 cm na 120 cm/ z cytatem z wypowiedzi Jana Pawła II i nazwą parafii lub wspólnoty. Transparentów może być kilka. Posłużą one do oddzielania pola namiotowego od placu i będą stanowiły piękne i barwne ogrodzenie. Każde płótno powinno mieć wykonane dookoła otwory z metalowymi oczkami /ułatwi to zawieszenie/.

PARKINGI

Z uwagi na fakt, że w uroczystościach zapewne zechce uczestniczyć nie tylko młodzież ale i osoby dorosłe, także pielgrzymi z terenu całej diecezji, musimy liczyć się z utrudnieniami w dojeździe w bezpośrednie sąsiedztwo Placu Papieskiego. Możemy zagwarantować miejsca parkingowe wyłącznie dla autokarów zgłoszonych najpóźniej do dnia 10 czerwca. Każdy ze zgłoszonych autokarów otrzyma specjalną kartę parkingową, która będzie do odbioru w KANIE w dniach: 10 - 12 czerwca, w godz. 9.00 - 17.00. (tel. 032 363 10 30).